14/08/08 :: НАВЕДЕННЯ ЗАКОННОГО ПОРЯДКУ, ЧИ АНТАГОНІЗМ? ::

 

14/08/08 :: НАВЕДЕННЯ ЗАКОННОГО ПОРЯДКУ, ЧИ АНТАГОНІЗМ? ::

Автор: Анатолій ЛазарєвЦе питання стало актуальним чомусь тільки зараз, коли у відносинах Росії і України почали виявлятися певні неузгодженості. То, що Кремлем активно популяризується сповідь про те, що нібито в Україні погано ставляться до Росії звісно навіть не запропонуєш навіть дешевому режисеру, ладному на будь–що, аби прокормити свою родину.
Проте, слід відзначити, що у колізіях дипломатичного протистояння з Москвою, Київ таки поступово починає ставати не тільки більш вправним у грі на міжнародній арені, але й таки братися до безпосереднього захисту своїх національних інтересів, користуючись висловом Черчілля, який створив крилатий вислів: «У Британія немає друзів… У Британії є національні інтереси».
Майже одностайно підтримали ініціативи Президента з наведення ладу у відносинах з Чорноморським флотом Російської Федерації, який базується у Севастополі, українські урядовці, зокрема, із силового блоку.
Зокрема, керівник СБУ Валентин Наливайченко надав можливість однозначно трактувати свою позицію, що Указ Президента України Віктора Ющенка і рішення Ради національної безпеки і оборони про порядок перетину українського кордону військовими Чорноморського флоту Росії відповідають національним інтересам нашої держави і, шо найголовніше, не є антиросійськими, а лише покликані регламентувати процеси навколо перебування російських моряків у Севастополі та українській акваторії Чорноморського басейну.
Валентин Наливайченко крім того підтвердив, що СБУ надавала керівництву держави свої пропозиції, які до речі також знайшли своє відображення у рішенні РНБО України, щодо необхідності чіткого. систематичного, регулярного і повного контролю за військовими формуваннями, що тимчасово перебувають на території України, як це передбачено міжнародними договорами, у т.ч. славнозвісному Великому договору про дружбу і співробітництво (який, до речі Москвою порушується на систематичній основі й в односторонньому порядку).
Однією з провідних позицій української спецслужби, зокрема в контексті контролю за озброєнням, який також частково покладений на СБУ, є необхідність наявності чітких і однозначних даних щодо озброєння, яке ввозиться на територію нашої держави, а також кількості іноземних військовиків, що перебувають на нашій території.
При чому, в СБУ окремо наголосили на тому, що якщо міжнародні угоди, у тому числи двосторонні, прямо не врегульовують це питання, то застосовуються норми відповідного національного законодавства і це робиться практично в усіх країнах світу.
А чому для Росії Україна має робити виключення? Тим більше, що жодних аналогічних поступок для України від Кремля й годі чекати…


Создан 14 авг 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником