01/07/08 :: СБУ на «шляху очищення» ::

 

01/07/08 :: СБУ на «шляху очищення» ::

Автор: Афанасій МильніковВалентин Наливайченко: «Служба безпеки готова проходити болючий шлях очищення»
Саме з цього розпочалося засідання розширеної колегії СБУ за результатами роботи спецслужби у першому півріччі 2008 року. При цьому Валентин Наливайченко акцентував, що прийняті сьогодні кадрові рішення є попередженням тим, хто хоче стати на «слизький шлях» протиправної діяльності.
З перших хвилин засідання стало відчутно, що проходитиме вона в незвичній обстановці.
По-перше нестандартною була доповідь про підсумки роботи спецслужби, де говорилось не скільки про здобутки, а скільки про невирішені проблеми та шляхи їх реалізації, особливо в сферах захисту економіки, боротьби з корупцією та з міжнародним тероризмом.
По-друге присутні на засіданні колегії були “приголомшені”, коли керівник у своєму виступі досить різко розпочав масовану атаку на корупціонерів у власних лавах.
В.Наливайченко акцентував увагу, що практично у всіх силових відомствах лише говорять про боротьбу з таким, явищем як корупція, а в СБ України її нещадно викорінюють, незважаючи на посади та заслуги співробітників. Він зазначив, що в ході спецоперацій вдалося задокументувати конкретні факти корупції з боку окремих керівників різного рівня. При цьому зауважив, що заходи із документування злочинної діяльності проводились спеціальним підрозділом із санкції судових органів. Отримані матеріали (аудіо, відео та інші) у встановленому порядку відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства скеровані до органів прокуратури. Очільник підкреслив, що оприлюднення таких фактів може деякою мірою негативно вплинути на імідж спецслужби в суспільстві, однак наведення порядку в лавах надасть більше користі, ніж шкоди.
Критичний виступ про виявлені факти корупції був підкріплений оголошенням прямо на засіданні Колегії низки наказів про звільнення. Так, за допущені правопорушення було звільнено ряд високопосадовців Служби та два підрозділи її регіональних органів.
Такий сценарій вищезгаданої колегії поряд з іншим може суттєво вдарити по іміджу керівника спецслужби, якого тривалий час “тримають” у статусі “виконуючого обов’язки”, а також розбурхати численних “покровителів” корупціонерів в СБУ, котрі в свою чергу будуть намагатись нанести превентивні удари та захистити “своїх” людей в СБ України, щоб мати можливість продовжувати отримувати “нечесні доходи” від їх “державної служби”. Проте Наливайченко наголосив, що це тільки початок процесу і так би мовити «жовті картки». Зі слів керівника СБУ, «червоні картки» від Глави держави отримають ті високопосадовці Служби, які заплямували себе корупційною діяльністю.
Хотілося б вірити, що органи прокуратури з честю виконають свій професійний обов’язок та доведуть справи до суду, а Феміда справедливо покарає винних.
Це єдиний шлях побороти корупцію в рядах правоохоронців.


Создан 01 июл 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником