22/06/08 :: Конституційний лад – пріоритет СБУ ::

 

22/06/08 :: Конституційний лад – пріоритет СБУ ::

Автор: Литвин НечитайлоДля Служби безпеки України державне свято, що відзначаємо щороку 28 червня – День Конституції України – особливий день і особливе свято. Якщо гарантом Конституції України є Президент, а конституційні права громадян України мають захищати всі органи влади і правоохоронні структури, то Службі безпеки серед них відводиться одне з головних місць. Саме це має на увазі керівник спецслужби Валентин Наливайченко, постійно акцентуючи на пріоритетності для СБУ питань захисту національної державності і конституційного ладу України.
Тендітну вуаль національної злагоди, яку не вдається зберегти багатьом країнам світу, а особливо на пострадянському просторі, сьогодні щоденно вартують офіцери Служби безпеки України. Саме завдяки їх роботі ознаками нашого з вами життя не стали такі ганебні явища, як ксенофобія, міжетнічні і міжрелігійні конфлікти, пішли в небуття переслідування за релігійні почуття чи політичні переконання. Чи варто згадувати, що саме ідеологічні мотиви були причиною багатьох трагедій українського народу у недалекому минулому – масових політичних репресій, голодомору, переслідування за національне самоусвідомлення? І чого варта була та сталінська конституція, яка забезпечувала процвітання тюрми народів у самому центрі Європи?
Часи змінились. Молодій незалежній Україні ще доведеться пройти складний і довгий шлях до справжніх ідеалів демократії. Ще багато у нас і за кордоном політиків, котрі хочуть повернути Україну до радянських часів і стандартів псевдодемократії. Ні-ні та й чуємо про федералістські настрої або про перегляд кордонів.
Згадаймо хоча б спроби руйнування державної символіки на Говерлі так званим „Європейським Союзом Молодежи”, коли СБУ буквально за добу встановила зловмисників і дала оцінку їх діям. Не залишаються без уваги спецслужби і «антиукраїнські витівки» російських політиків Затуліна, Жириновського, Павловського, Лужкова та інших, які досі не визнають Україну державою. У кожному випадку спецслужба вживає заходи у відповідь. Ось і нещодавно московський мер Лужков за антиконституційні виступи у Севастополі про поповнив списки небажаних в Україні гостей.
Саме завдяки СБУ не вдалось сепаратистам повторити антиукраїнський з’їзд у Сєвєродонецьку, а в Криму влаштувати так званий «Руський марш», антиНАТОвську кампанію та цілу низку інших провокаційних заходів, які щедро оплачуються російськими «кукловодами». СБУ у всіх випадках спрацьовує чітко і швидко, вчасно прогнозуючи ймовірні негативні наслідки і не допускаючи розколу у суспільстві. Звертає на себе увагу і те, що керівник СБУ В.Наливайченко у всіх випадках не боїться брати на себе відповідальність і публічно називати дійсні причини антиукраїнських провокацій та їх головних фігурантів. При цьому, йому вдається зберігати лице спецслужби, не втягуючись до будь-яких політичних протистоянь чи «закулісних» ігор.
У багатьох країнах світу, кажуть, існує практика спецслужб присягати на вірність Президенту, але для української спецслужби існує одна Присяга – на вірність українському народу, а неписаними правилом є відданість Конституції України. І це, повірте, не пусті слова. Служба стоїть на сторожі Основного Закону України, захищаючи не політиків чи олігархів, а права кожного громадянина держави. Саме це є підтвердженням дійсних і незворотних демократичних перетворень, які відбуваються в Україні.


Создан 23 июн 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником