23/04/08 :: СБУ – правозахист чи правоохорона! Нарис про громадський контроль… ::

 

23/04/08 :: СБУ – правозахист чи правоохорона! Нарис про громадський контроль… ::

Надійка Фрідман, спеціально для "ПРОти ВСІХ!"Сьогодні в Києві відбулась конференція „Захист демократичних цінностей і дотримання прав людини у діяльності спецслужб”, організована за ініціативою СБУ при участі Національного інституту проблем міжнародної безпеки та Женевського центру демократичного контролю над збройними силами.
Слід зазначити, що подібних відкритих заходів, де б обговорювалась, в принципі, закрита тема щодо діяльності спецслужб, журналісти не змогли пригадати, що додало чималої зацікавленості як з боку мас-медіа, так і багатьох представників громадського сектору. Тим більше, що в конференції взяли участь такі відомі в Україні і за її межами люди, як уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова, президент Національної академії державного управління при Президентові України, член Громадської Ради при СБУ Віра Нанівська, директор Національного інститут проблем міжнародної безпеки РНБО України Олександр Власюк, керівник Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак, колишній політв’язень, відомий психіатр Семен Глузман.
Тематичні доповіді фахових організацій, які представляли професор з Великобританії Ян Лі та голова програм з огляду розвідувальних структур Женевського центру демократичного контролю над збройними силами Ханс Борн, співголова Робочої групи Україна-НАТО Бріджит Остін, викликали не меншу зацікавленість. Дійсно, який там у них стан справ з додержанням прав людини?
Після жвавого обговорення проблеми балансу між правом суспільства на безпеку і правами людини, механізмів правового регулювання у діяльності спецслужб, стало зрозуміло, що „не такі вже вони страшні ті спецслужби, як їх малюють”. При цьому роль громадськості та засобів масової інформації у процесі контролю за діяльністю спецслужб є чи не самою визначальною у багатьох цивілізованих країнах світу. Очільник СБУ Валентин Наливайченко зазначив, що СБУ ніколи не втручалась в діяльність ЗМІ і в жодному разі не збиратиметься це робити, розвіявши міфи про „тотальне втручання СБУ в діяльність Інтернет-операторів”. В контексті розробки інформаційної безпеки України, прийнятої рішенням РНБО та затвердженої сьогодні Президентом, права і повноваження ЗМІ в жодному разі не будуть зменшені. Проте, навіть присутні фахівці від ЗМІ погодились з тезою керівника СБУ про те, що і механізм відповідальності ЗМІ за поширену нами інформацію повинен працювати
Серед інших вагомих питань була також піднята тема реформування правоохоронної системи України і зокрема, створення Національного бюро розслідувань, що останнім часом не сходить з інформаційних стрічок. На відміну від парламентських коридорів, де політики зранку твердять про одне, а після обіду прямо протилежне, на конференції було доволі докладно доведено до присутніх доцільність даної ініціативи. В.Наливайченко зазначив, що Служба безпеки однозначно виступає за створення НБР як незалежного органу з широкими повноваженнями. СБУ також активно працювала над впорядкування законопроекту про НБР, який повинен стати новою рушійною силою в подоланні корупції.
Я особисто очікувала побачити „страшних і серйозних” спецслужбістів, проте присутні на конференції силовики, за своєю відкритістю і налаштованістю на конструктив, справили позитивне враження. Переконана, що якби ми раніше почати рухатись в такому руслі, Європа сама вже нам запропонувала б стати її повноважною часткою.


Создан 23 апр 2008  Комментарии       
Всего 1, последний 1 год назад
telemaster 27 июн 2017 ответить
https://livesurf.ru/promo/121886
система раскрутки сайтов
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником