01/10/07 :: ВИБОРИ :: 01.00

 
 

01/10/07 :: ВИБОРИ :: 01.00

За повідомленнями інформаційних агенційСтаном на 22.00 в Україні проголосувало 63,22% виборців.
Про це сьогодні на брифінгу в ЦВК повідомив заступник голови ЦВК Андрій Магера.
Зокрема, він зазначив, що ці дані станом на 23.23, і інформація отримана не з усіх виборчих округів. За його словами, інформація продовжує надходити. А.Магера повідомив, що за повідомленнями окружних виборчих комісій всі дільничні виборчі комісії закрились о 22.00. При цьому він додав, якщо була черга на дільниці, або виборці знаходились в приміщенні дільниці, вони відповідно до закону мали змогу проголосувати. В свою чергу заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна сказала, що станом на цей момент активність виборців відповідає середній активності у попередні роки. Так у 2006 році проголосувало 66,52%, в 2002 – 65,21%, в 1998 – 69,63%.


Станом на 00:00 в Україні вже оброблено 0,04% виборчих протоколів дільничних виборчих комісій. Згідно з оперативними даними, БЮТ має 37,96% голосів виборців, НУ-НС - 21,89%, Партія регіонів - 21,16%, КПУ - 4,28%, Блок Литвина - 3,31%, СПУ - 1,53%, ПСПУ - 0,88%, Блок Людмили Супрун - 0,72%, Партія зелених України - 0,56%, КПУ (обновлена) - 0,48%.

ЄС може успішно співробітничати з "помаранчевою" коаліцією й з урядом Віктора Януковича. Важливо, щоб новий уряд України домігся політичної стабілізації. Поки це не вдалося зробити ні "помаранчевим", ні "регионалам".
Співробітник Дослідницького центра Східної Європи при університеті Бремена Хайко Плайнес в інтерв'ю "Deutshe Welle" розповів, які очікування в Європі зв'язують із майбутніми парламентськими виборами в Україні, а також з тим, чи допоможуть вибори перебороти політичну кризу в країні.
"Якщо розглядати Європу тільки як ЄС, то вибори можуть вплинути лише на зовнішньополітичну сферу. У цьому плані значення виборів украй мало, оскільки після них мало що зміниться у відношеннях України і Євросоюзу", - сказав експерт, відповідаючи на запитання про значення виборів для Європи.
"Європейський Союз у свій час надав "помаранчевому" уряду на чолі з Ю.Тимошенко невеликі преференції. Деякі країни, наприклад, Польща, розширили ці преференції. Згодом у Брюсселі помітили, що у "помаранчевого" уряду було два великих недоліки. По-перше, воно робило більший моральний тиск на Євросоюз з метою одержати перспективу вступу в співтовариство, чого в Брюсселі в цей час не хочуть. По-друге, "помаранчевий" уряд в 2005-2006 роках був нестабільним і виявився не в змозі провести глибокі реформи, яких від нього очікували в ЄС", - відзначив Х.Плайнес.
"У той же час уряд В.Януковича прагматично зробив ставку на співробітництво з ЄС. Він виявився надійним партнером. У результаті з'ясувалося, що Брюссель може успішно співробітничати і з Януковичем. Набагато складніше це питання для НАТО, оскільки Янукович фактично виступає проти вступу України в альянс, - сказав він. - У цілому для Євросоюзу важливе не стільки політичне зафарбування майбутнього українського уряду, скільки його стабільність і дієздатність".
Реалістичними експертові здаються два варіанти формування майбутнього уряду України. "Перший: нова версія уряду Януковича, можливо разом з комуністами замість соціалістів. Другий: "помаранчева" коаліція з БЮТ Юлії Тимошенко і "Нашої України". Обоє політичних блоку користуються, як показують опитування, приблизно однаковою популярністю у виборців. Вирішальним може стати той факт, які ще партії зуміють пройти у Верховну Раду", - сказав Х.Плайнес.
"Обоє вище названих варіанта, як "помаранева" коаліція, так і уряд Януковича, не зробили стабілізуючого впливу на країну. Варто очікувати, що політична боротьба між Ющенко, Януковичем і Тимошенко продовжиться й після виборів з неменшою інтенсивністю. Тому стабілізація, швидше за все, не наступить, - відзначив він. - При цьому події останнього років показали, що криза обмежується політичною сферою. Протистояння політичних цінностей не привела ні до застосування насильства однієї зі сторін стосовно своїх конкурентів, ні до дестабілізації економіки країни. Тому можна сказати, що політична криза дотепер не завдала важких наслідків на українське суспільство".

За підсумками позачергових парламентських виборів в Україні Партія регіонів, вступивши в коаліцію з комуністами й Блоком Литвина, може сформувати парламентську більшість і, як наслідок, - уряд. Віктор Янукович знову зможе зайняти пост Прем'єр-міністра. Так уважає глава російського думського комітету з міжнародним справам Костянтин Косачев. "Якщо дані екзит-полу одержать офіційне підтвердження, те це схоже на бойову нічию при певній перевазі Партії регіонів", - сказав К.Косачев. При цьому він думає, що комуністи зацікавлені в співробітництві з Партією регіонів, а за голоси Блоку Литвина розгорнеться боротьба, оскільки це може забезпечити більшість у парламенті або для "біло-блакитних", або для "помаранчевих". Разом з тим К.Косачев досить високо оцінює шанси Партії регіонів на формування парламентської коаліції й уряду. "У цьому випадку Віктор Янукович знову займе посаду Прем'єр-міністра, і можна розраховувати на завершення тих найважливіших завдань, до яких уже приступила партія в ході передвиборної кампанії. Це референдум по вступу України в НАТО й додання російській мові статусу офіційного", - сказав К.Косачев.

Партія регіонів готова брати участь у президентських виборах. Про це повідомив член політради Партії регіонів, керівник Секретаріату прем`єр-міністра Сергій Льовочкін сьогодні журналістам. «Партія регіонів має хороший досвід роботи в опозиції і після цього вона добивається хороших результатів. Я хочу нагадати, що не за горами президентські вибори», - сказав С.Льовочкін. На його думку, політичні сили, які затіяли парламентську кампанію в 2007 році, розраховували на істотне підвищення свого рейтингу перед президентською кампанією. «Ми думаємо про чергову президентську кампанію, тому що немає підстав говорити про дострокову кампанію», - підкреслив С.Льовочкін. Він вважає, що партія провела хорошу виборчу кампанію – відкрито, прозоро і демократично. «Ми сподіваємося, що саме за такими принципами здійснюватиметься і підрахунок голосів», - додав він. С.Льовочкін також припустив, що лідер Партії регіонів Віктор Янукович виступить завтра на мітингу своїх прихильників, який відбудеться на Майдані Незалежності в Києві.

Представник Блоку Литвина Михайло Сирота висловлюється за необхідність створення широкої коаліції в Верховній Раді. За його словами, коаліція в 230-240 голосів не є стабільною. Бо завжди буде загроза, коли 150 депутатів складе мандати і парламенту шостого скликання не буде, так як і п’ятого скликання. І в цьому є загроза не лише парламентаризму, а й всій владі взагалі”, - наголосив М.Сирота. Він висловився за коаліцію, в якій буде понад 300 голосів. “Тільки широка, конституційна коаліція дає можливість перспективної роботи парламенту”, - наголосив він. Водночас, М.Сирота не відповів на запитання, до якої коаліції тяжіє більше Блок Литвина – до “помаранчевої” чи “блакитно-білої”.

У Партії регіонів найближчим часом мають намір розпочати переговори про створення коаліції і не виключають коаліції з “Нашою Україною – Народною самообороною”.
Про це заявила член Партії регіонів Інна Богословська. Вона зауважила, що Партія регіонів як переможець виборів у найближчі години має намір розпочати відповідні переговори. У свою чергу представник партії Ганна Герман наголосила, що сьогодні зарано говорити про те, що помаранчеві набрали достатню кількість голосів для створення парламентської більшості: “курчат по глибокій осені рахують”.
А.Герман скептично поставилась до можливості створення помаранчевої коаліції. Вона не виключила, що для цього “Нашій Україні” доведеться розчинитися в БЮТ”.
Вона допускає, що “неочікувано високий результат” БЮТ може змусити “Нашу Україну - Народну самооборону” створити коаліцію “найвищої мети”. “Наша партія ніколи не каже - ніколи”, - підкреслила при цьому Г.Герман.
Водночас вона зауважила, що за умови, якщо вибори будуть визнані демократичними, але “регіони” програють - вони нормально працюватимуть в опозиції.
Вона також спростувала наявність розколу між лідером Партії регіонів Віктором Януковичем та Ринатом Ахметовим - “вони собі п’ють чай і дуже задоволені результатами”. Крім того, у свою чергу кандидат від Партії регіонів Інна Богословська заявила, що останні результати свідчать, що Президент України програв, підписавши свої чотири укази про розпуск парламенту 5-го скликання.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляє, що одним з перших законів, яка прийме нова Верховна Рада, буде закон про парламентську опозицію. Про це вона заявила на брифінгу в неділю ввечері. "Один з перших законів, який буде проголосований в парламенті – закон про парламентську опозицію, який надасть право опозиції формувати контрольні комітети ВР і повністю контролювати дії влади", - підкреслила Тимошенко. "Ми зробимо все для того, щоб опозиція мала можливість формувати Рахункову палату, щоб контролювати всі фінанси держави", - додала вона. "Наша політична сила переконана, що парламентська опозиція мусить мати всі права, щоб контролювати владу, відучувати себе невід’ємною складовою політикуму і брати участь в очищенні влади від корупції, зловживань, порушень Конституції і Закону", - сказала Тимошенко.

Найбільшою несподіванкою минулих в Україні дострокових парламентських виборів став високий відсоток голосів, отриманих Блоком Юлії Тимошенко. Про це заявив російський експерт, генеральний директор інформаційно-аналітичного центра по вивченню пострадянського простору Олексій Власов, коментуючи опубліковані в ЗМІ дані екзит-полів. "З одного боку, у тому випадку, якщо дані співпадуть з реальними результатами виборів, у наявності триваючий політичний колапс парламентської системи, тому що жодна із протиборчих політичних сил у сумі не набрала достатньої кількості голосів для формування стійкої більшості в Раді, а з іншого боку - це явна перемога "помаранчевих", якщо його розглядати як єдине ціле, особливо Блоку Юліи Тимошенко", - сказав він. За словами політолога, можливий успіх БЮТ пов'язаний з найбільше ефективно проведеною виборчою компанією, у той час як Партія регіонів і блок "Наша Україна - Народна самооборона" не змогли виробити правильну лінію ведення агітаційної боротьби. А.Власов уважає, що погрішності між даними цілком можливі, але навіть якщо БЮТ набере менше заявлених 32%, "у кожному разі її показники майже у два рази перевершать президентський блок, а сумі вони наберуть або рівне або трохи більшу кількість голосів, чим партія регіонів і комуністи". "Блок Литвина в цьому випадку одержить так званий "золотий мандат" і примкне до тієї чинності, що зробить найбільш вигідна пропозиція. Тобто, можливі серйозні перестановки в уряді республіки, і навіть не виключається зміна глави уряду", - уклав російський політолог.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко переконана, що перемога на виборах демократичних сил є остаточною і ні в кого не викликає сумнівів. Про це вона заявила сьогодні під час прес-конференції у штабі БЮТ. «Я вважаю, що перемога демократичних сил є остаточною, не дивлячись ні на які веєрні відключення світла», - сказала Ю.Тимошенко. Вона висловила впевненість, що вже нікому не вдасться сфальсифікувати результати дострокових виборів до ВР. «Треба ці результати визнати всім», - сказала Ю.Тимошенко.
Вона зазначила, що демократичні сили отримали переконливу перемогу і набрали набагато більше голосів, ніж їх опоненти. «Я дякую за це всім українцям, які повірили нам і проголосували за нашу політичну силу і за «Нашу Українк - Народну самооборону», - сказала Ю.Тимошенко.
Вона зазначила, що це дасть змогу побудувати Україну як європейську державу.
Ю.Тимошенко також висловила переконання, що офіційний підрахунок голосів покаже, що відсотки БЮТ та НУ-НС, отримані на виборах, є набагато вищими, ніж це показують екзит-поли. «Ура! Все добре!», - сказала Ю.Тимошенко. Під час прес-конференції Ю.Тимошенко зателефонував Президент Грузії Михайло Саакашвілі і лідер БЮТ в присутності журналістів провела з ним телефону розмову. Після неї Ю.Тимошенко зазначила, що М.Саакашвілі привітав український народ з перемогою і висловив впевненість, що з цього моменту вдасться продовжити в Україні всі позитивні започаткування. Відповідаючи на запитання журналістів, чи поспілкувалася вже Ю.Тимошенко з Президентом чи представниками НУ-НС, вона зазначила, що цього поки що не відбулося через напружену роботу і «через стрес від радості».

Партія регіонів пропонуватиме створення парламентської коаліції всім політичним силам, зокрема і "Нашій Україні – Народній самообороні". Про це заявила один з лідерів партії Раїса Богатирьова. "Я переконана, що остаточну відповідь на це питання (формат створення коаліції) не дасть жоден штаб. Але ми як відповідальна політична сила формуватимемо свої пропозиції", - зазначила Богатирьова. За її словами, пропозиції будуть звернені до тих "остаточних партнерів", які будуть в парламенті за результатами виборів. "Розмови будуть вестися з усіма силами... це стосується і НУ-НС", - додала вона.
Водночас, за словами Богатирьової, наразі партія не веде переговори ні з ким.
На питання, який настрій у Віктора Януковича, Богатирьова запевнила, що він "оптимістичний". "Ми святкуємо і чекаємо на остаточний результат. Настрій (у ПР) оптимістичний, врівноважений. Ми переконані, що ми перемогли. Зараз важливо з'ясувати остаточно, скільки відсотків голосів віддано за Партію регіонів і опонентів", - заявила вона. Вона також відзначила, що вперше партія, яка перебуває при владі, змогла наростити підтримку населення і збільшити свій результат на виборах.
На питання, чи може Партія регіонів запропонувати задля створення коаліції посаду спікера Володимиру Литвину, Богатирьова сказала, що поки про це рано говорити. "Переконана, зараз ми не будемо про це говорити, оскільки дуже близькі до проходження в Раду і соціалісти. Не виключені позови до суду, і для того, щоб не гарячкував ніхто, хто бачить себе спікером, ми про це розмов не будемо вести". На уточнення, чи бачить вона себе на посаді спікера, Богатирьова посміхнулась і сказала: "Я ж вам відповіла, це стосується всіх".

Лідер НУНС Юрій Луценко готовий відмовитись від будь-якої посади в майбутньому уряди заради стовщення демократичної коаліції. "Якщо проблема буде в посаді Луценка, я відмовлюся від будь-якої посади, аби в наступному парламенті була створена демократична парламентська більшість", - сказав він на брифінгу в неділю пізно ввечері.
Водночас Луценко запевнив, що НУНС підтримає кандидатуру лідера БЮТ Юлію Тимошенко в разі висунення на посаду прем’єра. "На цих виборах Юлія Володимирівна довела, що може обійняти посаду прем’єр-міністра, а всі інші люди мають думати про командний результат", - зазначив він. "Не так важливо, де буде Луценко, Томенко, або Турчинов... важливо не те, на якій ковзанці ми вперше разом проїдемось, який результат суспільство отримає через три, чотири, п’ять або сподіваюся 35 місяців", - сказав лідер НУНС. Луценко також повідомив, що одразу після прес-конференції він поїде до штабу БЮТ, щоб привітати Тимошенко. "І ці квіти, які я везу Юлії Володимирівні, які на сьогодні недешеві, думаю не залишають жодних сумнівів в тому, що я сповідую саме такий шлях розвитку українського парламентаризму (створення демократичної коаліції)", - сказав він. Луценко також запропонував назвати майбутній уряд "урядом довіри і надії".

Блок Юлії Тимошенко після офіційного оприлюднення результатів проведе переговори з Партєю регіонів щодо питання їх перебування в опозиції. Як передає кореспондент УНІАН, про це заявила сьогодні під час прес-конференції у штабі БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО. «Як тільки ЦВК оприлюднить результати, то ми проведемо з Партією регіонів переговори, як побудувати їх роботу як парламентської опозиції», - сказала Ю.ТИМОШЕНКО. Вона висловила впевненість, що це буде «прекрасний переговорний процес». «І я думаю, що Партія регіонів буде задоволена», додала Ю.ТИМОШЕНКО і наголосила, що одразу після початку роботи нового парламенту БЮТ наполягатиме на прийнятті в цілому закону про опозицію.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляє, що її команда запропонує дуже високі стандарти українсько-російських стосунків. "Я переконана, що наша команда зможе запропонувати дуже високі стандарти українсько-російських стосунків", - заявила вона на брифінгу в неділю. "Вперше в Україні стосунки зможуть будуватися не на залежності високих посадових осіб, підлеглості, продажності, а саме на чіткому визначенні національних інтересів і пріоритетів кожної з наших країни", - зазначила Тимошенко. "Ми будемо будувати гармонійні збалансовані партнерські стосунки з РФ, щоб не було відчуття ніякої нестабільності в стосунках", - підкреслила лідер БЮТ. "Найближчим часом ми проведемо всі раунди переговори щодо постачання природного газу в Україну і транспортування природного газу до ЄС", - пообіцяла Тимошенко. Вона також нагадала, що її команда є прихильником наближення України до ЄС, побудови зони вільної торгівлі на першому етапі, спрощення візового режиму з країнами ЄС та невідкладного вступу України до СОТ.

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович має намір вже у понеділок запропонувати всім політичним силам, які подолали 3% бар’єр, провести переговори щодо створення коаліції.
Про це він заявив на прес-конференції в штабі Партії регіонів після опівночі. Він подякував своїм виборцям, які підтримали його політичну силу і діяльність уряду.
"Головне, що народ підтвердив, що уряд проводив ефективну економічну і соціальну політику. Як наслідок, ми отримали значну підтримку народу, і це дає карт-бланш для Партії регіонів формувати новий успішний уряд", - зазначив Янукович. "Упевнений, що ми перемогли з добрим результатом і маємо право формувати коаліцію, і вже завтра ми будемо запрошувати до переговорів наших партнерів, коли отримаємо остаточний результат підрахунку голосів", - сказав він. За словами прем’єра, "всі партії, які подолали 3% бар’єр, мають право вступити в ці переговори". "Вкрай необхідно всім політичним силам відкинути власні політичні амбіції і зробити той крок, який очікує Україна. Зробити так, щоб найближчим часом була сформована влада, тому що країні треба жити, вирішувати багато проблемних питань, в тому числі долати ті недоліки, які ми отримали внаслідок дострокових виборів", - переконаний Янукович. "Треба дивитись в майбутнє", - сказав він, пояснивши, що має на увазі не вибори президента 2009 року, а майбутнє країни. "Головне не боротьба за крісло, а боротьба за зростання економіки, рівня життя людей. Все це є пріоритетами, які ми повинні поставити як мету на найближчі роки. Під таким кутом зору ми будемо на переговорах об’єднувати прагматичних політиків, які здатні об'єднати всю країну, здатні проводити успішну внутрішню і зовнішню політику", - підкреслив прем’єр. Після заяви Янукович відмовився відповідати на питання журналістів. Водночас одна з журналісток встигла поставити запитання, відзначивши, що прем’єр дуже похмурий, на що Янукович грубо відрізав: "Ви самі на себе в дзеркало подивіться".

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко не виключає, що нову Верховну раду очолить представник блоку "Наша Україна" – Народна самооборона". Про це вона сказала на брифінгу в неділю пізно ввечері. "Думаю, що позиція спікера, скоріше за все, буде формуватися, можливо, "Нашою Україною". Я не можу зараз вам остаточно дати відповідь на це питання, щоб потім не посилались на мої цитати", - сказала вона. "Але я думаю, що це достатньо вірогідно", - додала Тимошенко. Водночас вона запропонувала дочекатись остаточних результатів виборів.


Создан 01 окт 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником