30/09/07 :: ВИБОРИ :: 09.00

 
 

30/09/07 :: ВИБОРИ :: 09.00

За матеріалами Майдан-ІНФОРМ, УНІАНСьогодні в Україні проходять позачергові вибори до Верховної Ради.
Вибори відбуваються на виконання указу Президента України Віктора ЮЩЕНКА від 5 червня 2007 року. Рішення про призначення виборів прийнято з метою реалізації домовленості глави держави, голови Верховної Ради і прем`єр-міністра щодо розв`язання політичної кризи.
Також указ підписано зважаючи на те, що Блок Юлії Тимошенко та блок «Наша Україна» достроково припинили повноваження народних депутатів України, обраних від цих політичних сил, та враховуючи неможливість відновлення двох третин від конституційного складу Верховної Ради України V скликання.
У виборах беруть участь 20 політичних партій та виборчих блоків. На 450 місць у парламенті претендують 4 тис. 857 кандидатів.
Згідно з виборчим законодавством, право на участь у розподілі депутатських мандатів набувають кандидати у депутати, включені до виборчих списків партій (блоків), що отримали три і більше відсотків голосів виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному виборчому окрузі.
Голосування на виборчих дільницях розпочалося о 7.00 і закінчиться о 22.00.
В Україні для голосування створено близько 34 тис. виборчих дільниць, за кордоном – 115.
До списків виборців включено 37 млн. 400 тис. громадян, за кордоном мають проголосувати понад 400 тис. виборців.
За перебігом виборчого процесу будуть стежити більш як 2,5 тис. міжнародних спостерігачів.
Безпеку під час виборів забезпечують близько 70 тис. співробітників внутрішніх справ.
ЦВК має встановити результати позачергових виборів народних депутатів України не пізніш як на п’ятнадцятий день з дня виборів, тобто до 15 жовтня включно.
Офіційне оприлюднення результатів позачергових виборів народних депутатів України у газетах „Голос України” та „Урядовий кур’єр”, опублікування списку обраних народних депутатів України Центрвиборчком має здійснити не пізніш як на п’ятий день з дня встановлення результатів виборів.

О 7.00 30 вересня 2007 року в Україні розпочався процес голосування на позачергових виборах народних депутатів України. Загалом дільниці відкрилися вчасно, однак приблизно в 10-15% відсотків випадків дільниці відкрилися з незначним запізненням, пов‘язаним з тим, що з технічних причин затягнулося підготовче засідання. Біля 10% це була незначна затримка (близько 5 хвилин), ще біля 5% – дільниці відкрилися до 7.30. В цей час біля дільниці вже була черга виборців, які чекали на відкриття дільниць.
Було зафіксовано кілька фактів не допуску офіційних спостерігачів або представників ЗМІ на підготовче засідання, але станом на 9.00 вони вже перебувають на дільницях і ситуація є врегульованою.
Водночас, напередодні дня голосування (28-29 вересня) відбувалися зміни в складі виборчих комісій, що може негативно відобразитися на їх роботі протягом 30 вересня.
Спостерігачі ГМ ОПОРА почали фіксувати помилки у виборчій документації на дільницях. ОПОРА очікує значну кількість помилок, неточностей та порушень, що вже допущені, або матимуть місце під час роботи ДВК в майбутньому. Більшість з них стосуватиметься виборчої документації, недотримання процедурних норм законодавства з метою спрощення і прискорення ходу голосування та підрахунку голосів. Проте, ці порушення не зможуть стати причиною не визнання результатів виборів та носитимуть переважно дрібний характер.
На окрему увагу заслуговує ситуація в Львівська область. 120 ТВО (м. Самбір): Голова комісії відсутній на засіданні й не виходить на контакт. У нього знаходяться ключі від сейфу. Через це кворум зібрався аж о 7 годині (запізнившись при цьому на 45 хвилин). Комісія провела засідання, на якому вибрали нового голову, та протокол засідання в ЦВК не надіслано, бо печатка знаходиться в сейфі! На додачу, увесь Самбір заклеєний агітаційними матеріалами усіх можливих партій, які, вочевидь, й не збиралися здирати.
ТВО 210 (м. Хотин Чернівецької обл.):Підозрілим є присутність великої кількості працівників МВС та СБУ.
Дніпропетровськ ТВО 30, 110 ДВК на 7:00 не було кворуму. На передостанні дня виборів членам ДВК заплатили не ті гроші від певної політичної партії, які обіцялися. (замість попередньо обумовленої 1000 грн., видано 125 грн., після виборів – ще 125 грн.). Деякі члени ДВК відмовились від роботи, у терміновому порядку робилися заміни, існувала загроза зриву роботи деяких ДВК (особливо на ТВК №31).
В Радивилові на ДВК № 92 (ТВО №154) Рівненської області було зафіксовано, що видають бюлетені і перевіряють в списку лише одна особа (таких є два столи).
Кіровоградська область: У ТВО № 100, ДВК № 56 двох спостерігачів не пустили на перше засідання ДВК, мотивувавши це словами: «Почнуться вибори, тоді й зайдете». Виїхала мобільна група ГМ ОПОРА.
ТВО № , ДВК № Заміна голови ДВК, у зв’язку з тим, що він мав паспорт громадянина Російської федерації.
ТВО № 97, Новоукраїнський район, ДВК 117 Першого виборця голова комісії вітав з квітами.
У Кіровоградській області масово розсилаються смс наступного змісту: «Не приходьте на вибори, якщо явка буде менше 50 %, вибори не відбудуться. Янукович залишиться! Перешли другу.» На ТВО 95 ДВК 31 спостерігачі зафіксували два агітаційні автобуси Партії Регіонів, запропонували ДВК узяти мобільні урни та поїхати з ними по виборцях на дому.
ДВК 52 ТВО 95 (Кіровоград) У Льотній академії 178 студентів, які вже закінчили навчання, не було виключено зі списків виборів, а 200 нових студентів не було включено.
Закарпатська область. У м. Ужгород агітаційні матеріали та політична реклама й досі розміщена
на офіційних стендах та парканах.
Херсонська область. Майже скрізь відсутній повний склад комісій на дільницях: не вистачає від 1 до 3 осіб. Запізнення при відкритті: до 15 хвилин. На одній з дільниць двічі перераховували бюлетені при роздачі, оскільки 2 бюлетеня випало з пачки на підлогу. Майже скрізь є проблема з урнами – вони з браком, що не дозволяє використати стандартну пломбу. Члени комісій імпровізують – нитки, папірці, додаткові пломби. Деякі скриньки неправильно зібрані.
На ДВК 72 ТВО 184 у приміщенні постійно присутні сторонні люди, іде торгівля пиріжками прямо поруч з видачею бюлетенів. Зараз питання вирішується. Міліціянтам надійшла вказівка перевіряти закордонні паспорти всіх іноземних спостерігачів та повідомляти їх номери до МВС.
Чернівецька область. ТВО 209: є тільки чотири члени ОВК, в такому складі було розпочато роботу.
Чернігівська область. ОВК №211 м. Чернігів. Постійні суперечки між коаліцією та опозицією. Зранку скандал. Побилися два члени комісії. Проблеми з призначенням складу комісії по округу. Остання постанова приймалася пізно вночі 29 вересня. Рішення по заміні у складі ДВК прийняли по 13 дільницям. Але ОВК почала заміни всіх спискив членів Дільничних комісій, зсилаючись на Постанову, якої не існує. Заступник голови комісії звернув на це увагу і вимагав замінити лише ті списки складу ДВК, які були прийняті вчора. Він підозрює, що по решті складу були прийняті незаконні зміни. Спостерігачі від ОПОРИ зафіксували ряд порушень, пов’язаних із процедурою проведення засідання. Зокрема, на дільниці №1 у місті Чернігові спочатку виклали бюлетені на столи, а потім почали оглядати скриньки. При чому частина членів комісії залишалася біля бюлетенів із ручками. Один із них щось записував, коли решта не бачили. Виявили папірець з якимись цифрами. Його одразу забрали і пояснили що розписували ручку. Схоже, на дільниці №13 голова відкрили сейф, дістала пакет. Потім, біля сейфу залишила кілька чоловік, а решта пішли в іншу кімнату оглядати скриньки. Бюлетені залишилися без нагляду. Аналогічна ситуація на дільниці № 62 у місті Чернігові та №73 Ріпки.
Щодо документації - масовою є проблема щодо оформлення списків. Зафіксовано неправильне оформлення стрічки на сейфах, де зберігалися бюлетені для голосування (у Гончарівську були лише підписи голови, а на дільниці № 59 м. Чернігова були підписи без зазначення прізвищ).
Щодо організації приміщень для голосування. На дільниці №99 у селищі Гончарівськ бюлетені із 3 дільниць знаходилися водному сейфі. Бюлетені із виборчих дільниць сіл Смичин та Дібрівне знаходилися у сільраді Смичина без імен членів ДВК.
ДО УВАГИ ЖУРНАЛІСТІВ!
30 вересня о 13.10 в приміщенні УНІАН (в. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція ГМ ОПОРА з попередньою оцінку перебігу дня голосування та зафіксованими спостерігачами порушеннями. Участь в ній візьме керівник виборчик програм ГМ ОПОРА Олександр Ломако.
1 жовтня о 9.00 в приміщенні УНІАН (в. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція «Підсумки та результати виборів. Оцінка незалежних спостерігачів»
Отримати оперативну інформацію від спостерігачів ГМ ОПОРА та домовитись про інтерв’ю в день виборів можна, зв’язавшись з керівником виборчих програм ОПОРИ Олександром Ломако (8 050 381 68 35).
За додатковою інформацією звертатися до інформаційного директора ОПОРИ Ольги Айвазовської (8063)617 97 50.
Довідка: Громадянська мережа ОПОРА ― це позапартійна загальнонаціональна мережа активістів та громадських організацій. ОПОРА діє з метою розвитку демократії та громадянського суспільства в Україні шляхом вироблення ефективних механізмів контролю за діями влади з боку громадськості.
У квітні 2007 року ОПОРА розпочала спостереження за політичними процесами, пов’язаними з проведенням в Україні позачергових виборів Верховної Ради
30 вересня в Україні працюють 1500 спостерігачів та 130 мобільних груп ГМ ОПОРА.
З моніторинговими звітами ГМ ОПОРА можна ознайомитися на сайті www.opora.org.ua у розділі – Вибори 2007.


Создан 30 сен 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником