23/08/07 Кому потрібен безлад у Криму?

 

23/08/07 Кому потрібен безлад у Криму?

Автор: Вероника КостенкоВ Україні напередодні виборів, чи то президентських, чи то парламентських, завжди починаються розігруватися дві карти – мовна та міжконфесійна. Про першу кажуть, а тим більше пишуть досить багато. Тоді як міжконфесійна тематика турбує частіш за всього місцевих, кримських, журналістів. На всеукраїнський рівень вона виходить лише тоді, коли, як кажуть, смажений півень клюне. І то лише з приводу гучних подій. Дуже часто поза увагою залишаються здавалось б буденні повідомлення, але які мають дуже небезпечні наслідки.

Нещодавно в столиці Криму – Сімферополі – відбулася конференція під назвою «Іслам. Вчора, сьогодні, завтра», організатором якої стала така собі Мусульманська автономна громада «Давет». Будь які спроби знайти в Інтернеті хоча б якісь-то відомості про цю організацію не дали. Вдалося дізнатися, що в ісламі термін «давет» пов’язується зі злим духом, демоном, що забирав душі людей. Погодьтесь, не дуже вдала назва для громадської організації. У факті проведення конференції не було б нічого дивно, якби не теми докладів, заявлені у порядку денному. Зокрема, «Розпад Халіфату та його наслідки для мусульман у цьому світі», «Хізб-ут-Тахрір» та заклик до поновлення ісламського образу життя через відновлення ісламської держави», «Іслам – рішення проблем всього людства, а не лише мусульман». Такі теми були б актуальними у ісламській державі, у не країні, де більшість мешканців є християнами. За думкою спеціалістів, є всі підстави вважати що під Мусульманської автономною громадою «Давет» ховається партія «Хізб – ут - Тахрір». Так це чи ні стовідсотково не відомо. Про можливість зв’язку між громадою та партією одним з перших сказав голова Комітету зі справ релігій Ради міністрів АРК Володимир Малиборський напередодні вищезгаданої конференції. Він повідомив кримським журналістам що громада «Давет» не підпорядковується Духовному управлінню мусульман Криму (ДУМК) та «орієнтована на ідеологію партії Хізб – ут - Тахрір». Свій коментар надав і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, сказавши «що це ніяка не наукова конференція. Ізюминка цього заходу, з точки зору її організаторів – це брифінг для ЗМІ. Таким чином, заманивши туди людей, яких може зацікавити така формальна наукова тема, вони їх потім будуть намагатися видати за своїх прихильників, за членів «Хізб – ут - Тахрір». Чесно кажучи, жодного чіткого підтвердження зв’язку між громадою та партією у словах Чубарова і Малиборського не прозвучало. Єдине що є прозорим у всій цій історії, це те, що «Давет» дійсно існує. Про це каже той факт, що у цьому році ця громада намагалася отримати реєстрацію у Комітету зі справ релігій Ради міністрів АРК. Причиною відмови стали положення її статуту, які не відповідають українському законодавству.

Український читач та глядач достатньо чітко може розповісти про те, хто такі вахабіти. Завдяки інформації, яка постійно розповсюджується ЗМІ, це слово асоціюється у нас з Чечнею, Дагестаном та іншими «мусульманськими гарячими точками». Саме тому, чергові повідомлення про якійсь-то вибух в мусульманських країнах вже не викликає ніяких побоювань і, частіш за всього, залишається поза увагою пересічного українця. Взагалі слід зазначити що «мусульманська загроза» чомусь-то завжди проявляє себе саме напередодні виборів. В Україні вона має прояв у діяльності кримської філії такої собі партії Хізб – ут – Тахрір, про яку ніхто нічого не знає (принаймні пересічні українці), але якою намагаються налякати. Перш ніж далі розповідати про цю «страшилку» надамо таку собі довідку що ж є таке Хізб – ут – Тахрір.

Хізб – ут – Тахрір аль Ісламі (Ісламська партія визволення), а саме така повна назва партії, була заснована як сунітська організація у 1953 році в Єрусалимі суддею шаріатського апеляційного суду Такіуддином ан – Набахані, який був членом радикальної організації «Брати мусульмани». У 1977 році після смерті засновника організацію очолив Абдул Кадим Заллум, якого, до речі, розшукає Інтерпол.
Згідно з даними, оприлюдненими на офіційному сайті, Хізб – ут – Тахрір є політичною партією, яка заснована на принципах Ісламу. Ії діяльністю є політика, а основою Іслам. Ії завдання полягає у тому, щоб вести ісламську уму (суспільство) до відновлення Халіфату та правлінню тим, що дав Аллах. А також у тому, щоб очолити уму у боротьбі проти куфра (тобто гріховного з точки зори ісламу), його думок та законів до тих пір, поки Іслам не отримує розповсюдження по всьому світу і стати найкращою умою, яка буде направляти людство на вірний шлях. Партія була заснована з метою пробудити ісламську уму від того занепадницького стану, в якому вона опинилася, та звільнити її від впливу думок, законів та систем держав невір’я. Вона ставить своєю ціллю пробудження уми за допомогою світлої думки та повернення ій колишньої слави та величі, відібравши першість у кафрських (іновірних) держав та народів, повернути його до рук великої держави мусульман. Щоб воно, як і під час свого розквіту вирішувало справи світу у відповідності до законів Ісламу.

Якщо підвести свого роду підсумок з вищесказаного, можна виділити два основних моменту в цілях та діяльності Хізб – ут – Тахрір. По – перше, акцентуючи на ненасильницькі методи духовної проповіді партія тем не менш не відкидає можливість джихаду для досягнення своїх цілей. Окрім того, відкидається справедливість існуючих форм державного управління в тих країнах, де діє партія. По-друге, партія намагається придбати прихильників у всіх сферах влади.

Як ми вже зазначили, підтвердити або навпаки заперечити факт існування та діяльності Хізб – ут – Тахрір на території Криму не може ніхто, окрім працівників СБУ. А вони, як відомо, відзначаються особливою мовчазністю (не мов ті партизани на допиті). Але одне нам достеменно відомо – чутки, повідомлення ЗМІ (дуже часто останні побудовані саме на перших) відносно активізації партії з’являються напередодні виборів. Це як в Росії – якщо незабаром мають відбутися вибори, то ЗМІ на всі голоси починають повідомляти про вибухи, закладання вибухівки. ФСБ у цих «злочинах проти всього російського народу» (які частіш за все саме і організує) звинувачує чеченців. У тих регіонах де гострим є межконфесіональна або міжнаціональна проблема замість чеченців «злочинцями» спецслужби оголошують кавказців. В Україні йти на такі вигадки не має сенсу. Адже є Крим, у якому від «сбушників» вимагається бути вправним піаністом і вчасно нажати на потрібну клавішу. Цією клавішею виступають кримські татари. Ці слова не повинні свідчити про особисту налаштованість автора або мешканців Криму проти представників цієї національності. Активізація діяльності Хізб – ут – Тахрір (принаймні згідно повідомленням ЗМІ та чиновників з Комітету зі справ релігій) має на меті, по-перше, внести розкол табір кримських татар. А по-друге, налякати загрозою ісламської революції російськомовне населення півострова, підштовхнувши тим самим їх в обійми проросійське налаштованих сил. І все це відбувається на фоні активізації російських ЗМІ, повідомлення яких обов’язково спонукають Москву втрутитися у події в Криму з невід’ємними криками про можливість розгортання на території півострова другої Чечні.

У 2004 році, напередодні президентських виборів, розігрування міжнаціональної карти набула дивного змісту. В ЗМІ з’явилася інформація що у Донецьку така собі Партія мусульман України прийняла рішення у повному складі вступити у лави Партії регіонів. Відомо, що Партія мусульман України була створена у 1997 році під парламентські вибори 1998 року і робила ставку на Крим. Масової підтримки партія не отримала, а от нерви меджлісу попсувала добряче. Злиття з Партією регіонів призвело до розпилювання голосів кримських татар і певного напруження як серед самих представників цієї національності так і серед основної частини населення Криму.

Який висновок можна зробити з вищевикладеного? Лише один – без зіткнення між самими татарами та між ними та рештою населення Криму вересневі вибори навряд чи пройдуть. Яку форму будуть мати ці зіткнення залежить від керівництва країни та відповідних служб.


Создан 23 авг 2007  Комментарии       
Всего 1, последний 4 года назад
fas.gov 28 фев 2014 ответить
Начинай писать на Русском, а не на этой хуйне-мове. А то бошки ваш мазалы к ногам уронят. Только Русские вас могут спасти. И хуйню не пиши. Мир другой, чем ты думаешь. Это Русская земля, вы так на подхвате, как размен с уёбещной европой.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником