23/08/07 Справжня "позадержавна" церква ?

 

23/08/07 Справжня "позадержавна" церква ?

Справи ЦерковніНадійшло повідомлення, що Українська православна церква Московського патріархату повністю відмовляється від участі у офіційних заходах присвячених 16-й річниці Незалежності України… Про це повідоми керуючий справами УПЦ МП архиєпископ Митрофан. "У нас есть решение Синода о том, что мы не принимаем участие в этих "молебнах", так называемых", - заявив священник.

Святкові заходи Плануєтьється провести 24-го серпня в Софіївському соборі та на Софійській площі столиці за участі перших осіб держави. На святкування запрошені керівники всіх релігійних громад України.

Якщо пригадати зовсім недавню історію, то вже 2005-ому та и 2006-ому року глава УПЦ (МП) митрополит Київський Володимир (Сабодан) игнорурвав святкові заходи на честь Дня Незалежності на Софійській площі.

В 2005-ому та 2006-ому роках глава УПЦ (МП) митрополит Київський Володимир (Сабадан) теж ігнорував святкові заходи на честь Дня Незалежності України на Софійській площі. Митрополит мотивував такі дії тим, що до участі у святкуванні був запрошений глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет на якого патріархія сусідньої держави наклала анафему. Крім Філарета до цього дня під московською анафемою перебуває і гетьман України Іван Мазепа. В той же час цю конфесію не можна запідозрити в політичній незаангажованості, бо у 2004 році вона відзначилася відкритою підтримкою кандидата у президенти Віктора Януковича.

То чи є дивиною така поведінка цієї конфесії, що удає повну аполітичність та відірваність від світського життя в Україні. Звичайно, що ні, але дивує, що не визнаючи своєю поведінкою незалежності нашої держави, з боку держави вона отримує певні «милості», у вигляді храмів, церковної утварі з музеїв, книжок із архівів, а саме деінде «повчає державу» та досі зветься українською, хоча ради історичної справедливості та здорового глузду її справжня назва – «московська церква в Україні». Зв’язки ж з нею певних політичних сил теж красномовно свідчать про їх антиукраїнське спрямування.

А взагалі у власному домі на вихідки «прішлих» слід реагувати адекватно… Політикам – політику, а церквам – церковне. А у тих, що не визнають державу, не великий гріх буде, і запитати: « А що ви в ній робите? Хіба визнання держави церковна справа ? І як можна перебувати на території, яку не визнаєш?» Думки про збурення та шпигунство навертаються самі собою, але здається такі справи не церковні, бо Бог, то любов, а не ворожнеча, невизнання чи анафема в угоду комусь чи чомусь мирському.


Создан 23 авг 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником